Велес: урбано скијање

09.01.17 03:02

Првиот снег во новата 2017 година донесе проблеми за многу луѓе во земјава - неисчистени улици, магистрални патишта, отсечени села... Но, во Велес, неколку луѓе ги искористија снежните улици за забава - скијање среде град.

Слични содржини

Око
Јавни Простори / Око

ОкоБоли главаВицФото