Чистка

19.01.2017 02:00
Чистка

Офаманан дојде до списокот на непожелни концепти, организации, предмети и технологии, што ВМРО ќе ги протера од Македонија како крајно штетни и опасни за демократијата и за националниот идентитет. Одиме по ред:

Ајфон
Колгејт
Силуете
Милде
Мак бук ер
Кока кола
Харли Дејвидсон
Тројан
Божоле
Пармезан
Лексус
Аспирин
Инсулин
Парацетамол
Нестле
Милка
Топките на Моцарт
Моцарт
Грин деј
Ролингстоунси
Нобеловата награда за мир
Нобеловата награда за литература
Старбакс
Лендровер
Тесла
Пицата
Шпагетите
Маслинките
Зара
Интимисимо
Бос
Пол и Шарк
Санпелегрино
Адидас
Боинг 747
Гардијан

.....

Списокот се простира на 4.000 страници. „Офаманаман“ ќе продолжи со објавувањето на другите детали штом ќе го обработи материјалот. Во меѓувреме Македонците ќе можат да мијат заби и да бришат г'з со Чиливилиманов!

Извор: Фејсбук профилот на авторот
Слика: Александар Дојранлиев

Слични содржини

ОкоБоли главаВицФото