Поголемата слика

07.03.17 05:28

„Поголемата слика“ е краток анимиран филм на британската 26-годишна режисерка Дејзи Џејкобс, која ја раскажува емотивната приказна за двајца браќа кои се соочуваат со смртоносната болест на нивната стара мајка.

Филмот е награде со наградата BAFTA, а исто така е номиниран и за Оскар.

The Bigger Picture from daisy jacobs on Vimeo.

Слични содржини

ОкоБоли главаВицФото