Караван: Охрид-Струга

18.04.17 13:02

„Караван“ е серија од документарно-патописни емисии настанати во периодот 1960-1980, во продукција на Радиотелевизија Србија. Авторот на емисијата, Милан Ковачевиќ, патувал ширум Југославија и создал неверојатен патописен циклус.

Подолу, можете да ја погледнете емисијата посветена на охридско-струшкиот регион.

Слични содржини

Око
Квир / Око

ОкоБоли главаВицФото