Земјата со 100 луѓе

20.04.17 10:50

Како би изгледала планетата Земја кога на неа би живееле само сто луѓе? Какви би биле односите и животот на луѓето ако судиме според денешните параметри?

Слични содржини

Екологија / Око

ОкоБоли главаВицФото