Ovo nije kraj

21.04.17 12:46

Кога пред две години преку ноќ останал без бенд, Иван Лулиќ одлучил да продолжи сам и така настанува неговото алтер-его Luul. Во почетокот замислен како инструментален проект, Лулиќ набрзо сфаќа дека на неговата музика нешто ѝ недостасува и почнува да пишува текстови инспирирани од ситуациите од неговиот живот.

Во продолжение, го претставуваме спотот за неговата песна „Ovo nije kraj“, кој е најава за неговото прво ЕП „Nadam se da ovo nije kraj“ кое ќе биде објавено на 27 април 2017.

ОкоБоли главаВицФото