Тврдокорни дивјаци

28.04.17 03:24

Тврдокорните орди - од Јанко Бурек претставени како следбеници на Ганди - вечерва се покажаа во своето вистинско светло, напаѓајќи ги пратениците на новото парламентарно мнозинство.

Во нападот, овозможен од полицијата која речиси и не дејствуваше околу еден час, беа повредени повеќе пратеници и пратенички, како и новинари.

ОкоБоли главаВицФото