Зоран Маџиров (1968-2017)

09.05.17 14:02

Денес почина македонскиот музичар Зоран Маџиров, кој на 7 октомври 2016 доживеа тешка сообраќајна несреќа. Неколку месеци беше во коматозна состојба, а лекраите се бореа за неговиот живот.

Маџиров беше познат како „Bottleman“, музичар-волшебник кој свири на шишиња. Подолу, потсетуваме на дел од неговите извонредни настапи.

Слични содржини

Балкан / Музика / Око
Музика / Око
Музика / Око
Филм / Музика / Око
Музика / Око / Историја
Музика / Око

ОкоБоли главаВицФото