Мозокот на Грујо треба да се чува во тегла

18.05.2017 13:18
Мозокот на Грујо треба да се чува во тегла

Ја да сум на местото на Грујо

Ја да сум на местото на Грујо,
кога веќе сум решил да крадам
500 миљона,
ќе го реновирав затворот во Идризово
за секој случај и ќе ставев WiFi,
сауна, базени, теретани,
мини клинички центар најсовремен,
библиотека, тв и кино сала, мини зоолошка,
цел парк, стадион, затворена сала, затворен базен,
најсовремена кујна со фурна,
голема бавча,
мини фарма за да се крка
прасечко,
телешко,
јунешко,
јагнешко,
јарешко,
пилеќе,
мисиркино...
Добра секс соба за Боркица кога ќе дојде,
ако дојде...
Детски луна парк за децата...
Мини маркет добро снабден,
на Тинекс.


Неговиот мозок треба да се чува во тегла

Каква свиња, какво гомно треба да си,
каков бесрамен олош, каква наказа,
каков лажов, каква психопатија треба да си
за да излезеш во јавност и да го гледаш народот во очи
и да тврдиш дека македонското судство е во ред
но СДСМ сака да го партизира за да се спаси од кривичен прогон?!

А кон тебе има 100 кривични пријави
и цело специјално обвинителство
кое се отепува од работа и не може да стигне
да го покрие сиот криминал од задњиве 10 години?!

За што ги смета Грујо Македонците,
за ментално попречени дрогирани мајмуни?!
Грујо е чудо на природата MADE IN MACEDONIA!
Неговиот мозок треба да се чува во тегла
и да се истражува во лабораторија на психијатрија
кога ќе цркне ова копиле злочесто!!!

Кутија од кондури

У суштина,
она што Грујо
му го направи
на народов
годиниве
води кон заклучок
дека он го мрази
овој народ
од дното
на својата душа.

Општо го мрази
човештвото.

Он 10 години
му се одмаздуваше
на светот
за некои свои трауми
во детството.

Пошто е растен сирак,
роден како патка,
носел протеза за нозете
до прво одделение,
има говорна мана,
у главата е како кутија
од кондури,
дркал сè додека не станал
министер на 35 години.


„Обвинетиот“?!

Сме го нарекувале „Обвинетиот“?
ЛАЖЕ!

Го нарекуваме
ЛУДАК,
ЛАЖОВ,
ПАТОР,
МОНСТРУМ,
АПАШ,
МАФИЈАШ,
ДИКТАТОР;
ПАЈА ПАТАК,
БАРАБА,
ИЗМАМНИК,
ЛОПОВ,
СТОКА;
БАНДИТ,
ХИТЛЕР,
ПИНОЧЕ,
ПИЧКА,
ПОДЛО КОПИЛЕ,
КРАДИЊО,
НАКАЗА...

„Обвинетиот“ сум го сретнал
само во 1 процент од случаите.

На Грујо брат му

Изгледа живее во Кисела Вода
и секое сабајле
носиме дете
заедно
у градинка.

Абе плукнат близнак му е,
стално ми го ебе денот,
уште нерасонет
се вадам од такт
кога го гледам
паторот
пред мене во редица.


Копилето е готово!

Конечно копилето е готово!
Морам да му признаам
се бореше жилаво
и упорно до крај!
Како селски крлеж
забутан до пола во јајцата!

Кога бев дете на село,
после цел ден трчање
по тоа овците и козите,
пред спиење обавезно
наоѓавме по еден крлеж
закачен на курот или на јајцата,
јбг, не знам зашто баш таму...

Грујо е конечно готов,
ќе остане со околу
50 000 верни фанови-фанатици,
ментални случаи, дегенерици!

Тој ќе стане конечно предмет
за потсмев и гадење
од 90 посто од народните маси во земјава!

СЕГА ПОЧНУВА
НОВА ЕРА ВО МАКЕДОНИЈА!
ОВА Е ГОЛЕМА ПОБЕДА ЗА ЗЕМЈАВА!
СЕГА ВРЕМЕТО ЌЕ СЕ СМЕТА
ПРЕД И ПО 30-ти јануари 2017-та!

п.с.
Цела вечер ги мислам
Розето, Солзето и Бураличето.
Златни женички,
Што ли ќе биде со нив сега?


Слики: Свирачиња

Слични содржини

Книжевност
Општество / Книжевност

ОкоБоли главаВицФото