Бладањата на академикот

19.05.17 14:32

Митко Маџунков, македонски писател, академик и ревносен бранител на криминалниот режим во заминување, во емисија на МРТ 1 со неверојатни аргументи за „велепредавството“ на Зоран Заев: неговите фирми произведуваат „Ајвер“, а оригиналниот бренд е „Ајвар“. Како што го продаде брендот, ќе ја продаде државата! 

Слични содржини

Уметност / Око
Филм / Око / Историја
Уметност / Око

ОкоБоли главаВицФото