Прво па женско 5.4

22.05.17 12:28

Вчера (21 мај, недела) заврши петтото издание фестивалот за феминистичка култура и акција „Прво па женско“. Меѓу другите содржини, се одржаа и две работилници - Работилница за татковци и ќерки која ја водеше ликовниот уметник Доротеј Нешовски, како и работилница за поправање велосипеди за девојки.

Атмосферата од работилниците ја пренесуваме преку дваесетина фотографии од Ванчо Џамбаски.

ОкоБоли главаВицФото