Како е доделен мандатот

03.06.17 11:48

Откриена е тајната! Член на ВМРО-ДПМНЕ раскажува како по одолговлекувањето и инаетењето, Хорхе сепак реши да му го додели мандатот за составување влада на Зоран Заев.

Извор: Кодеин Сирупот

 

ОкоБоли главаВицФото