Фенер #4

21.06.17 14:46

Во организација на Буден Театар, од 16 до 18 јуни во МОБ се одржа четвртото издание меѓународниот фестивал за детски театар ФЕНЕР. Освен неколку претстави за деца, како и претстави за возрасни и тинејџери, во рамки на фестивалот се одржа и сценско читање на литература за деца, креативна работилница со деца, дискусија за третманот на публиката според возраста, како и работилница за дизајн во куклениот театар.

Подолу можете да погледнете дваесетина фотографии од фестивалот, кои ги направи Ванчо Џамбаски.

Слични содржини

ОкоБоли главаВицФото