ЛГБТ правата во Македонија

11.07.17 12:42

Македонија е најлошо рангирана во регионот за правата на #ЛГБТИ заедницата. 33% од испитаниците се плашат од последици ако пријават дискриминација, а 45% воопшто немаат  доверба во институциите.

Извор: Види Вака

ОкоБоли главаВицФото