Џо Сузуки

23.07.17 16:49

Џо Сузуки, уметник кој живее и работи во Токио, во серијата скулптури „Happy Accident“ им оддава почит на најзначаните уметници од поп културата, од Баскијат до Ворхол, преку Кит Харинг.

Скулптурите создаваат еден вид илузија дека станува збор за „вирчиња“ од истурена боја, кои случајно ги создале своите облици.

Извор: www.joesuzuki.com

Слични содржини

ОкоБоли главаВицФото