Скопје: уметноста на солидарноста

26.07.17 16:15

Видео на полското Министерство за надворешни работи, кое потсетува на солидарноста на Полска по катастрофалниот земјотрес во Скопје во 1963 година. 

Слични содржини

Скопје 1963-2013 / Око
Скопје 1963-2013 / Око

ОкоБоли главаВицФото