Пародија на најпопуларните фотографии на Инстаграм

28.07.2017 12:01
Пародија на најпопуларните фотографии на Инстаграм

Селест Барбер е жена која голем дел од слободното време го користи забавувајќи се на Инстаграм, преку пародирање на најпопуларните фотографии на оваа социјална мрежа.

Нејзините фотографии овозможуват урнебесно смешна споредба на реалниот живот и оној кој е прикажан на социјалните мрежи.

Оваа Американка за кратко време стана ѕвезда на Инстаграм, каде има повеќе од 2 милиони фанови.

 

Извор: www.instagram.com/celestebarber

Слични содржини

Општество / Фотографија
Фотографија / Живот / Уметност
Фотографија
Фотографија / Живот / Уметност
Фотографија / Gif / Теорија / Историја

ОкоБоли главаВицФото