Поетски портрети

01.09.17 11:36

Уметникот Фил Хансен ја користи својата стара електрична машина за пишување Смит-Корона за да нацрта портрети на повеќе поети, кои се составени од нивните зборови и стихови.

Во оваа серија портрети, која го носи насловот „Биди скромен“ се вклучени Кендрик Ламар, Едгар Алан По, Волт Витман и Боб Дилан.

 

Слични содржини

ОкоБоли главаВицФото