Правата на роботите

12.09.17 04:57

Интересно анимирано видео кое разгледува една можна верзија на блиската иднина: ако машините и апаратите за домаќинство добијат вештачка интелигенција и станат „свесни“, дали им следуваат права?

Слични содржини

Око
Свет / Технологија / Око

ОкоБоли главаВицФото