Тетоважи-спомени

14.09.17 02:20

Турскиот уметник кој работи под псевдонимот Пигмент Нинџа ги користи фотографиите од детството на своите клиенти како инспирација за тетоважите што ги изработува.

Со неговите меки и минималистички композиции, тој го доловува духот на спомените, избегнувајќи ја стапицата на кичот.

Извор: www.instagram.com/pigmentninja

Слични содржини

ОкоБоли главаВицФото