Портрети на жени во мигот на оргазам

21.09.2017 23:24
Портрети на жени во мигот на оргазам

Литванскиот фотограф Албертас Поцеј си задал задача која претставува сериозен предизвик - да фотографира жени во мигот додека доживуваат оргазам. Вели дека идејата му се појавила во сон и решил да го реализира она што го сонувал.

Секако, најтешкиот дел од задачата бил да пронајде модели, затоа што не сакал оргазмот да биде одглумен туку моделите да имаат оргазам пред камера.

Фотографот вели дека не сакал да создаде уште еден клише-проект, туку серија фотографии на која секое чувство ќе биде вистинско.

Извор: Demilked

Слични содржини

Активизам / Фотографија / Уметност
Фотографија / Балкан / Историја
Општество / Фотографија / Култура / Уметност

ОкоБоли главаВицФото