Документарец за Давид Албахари

07.10.17 14:20

Документарен филм за писателот Давид Албахари на авторите Искра Гешоска и Ѓорѓе Јовановиќ. Филмот беше направен и емитуван во рамките на книжевниот фестивал Друга приказна 2016 година.

Слични содржини

Филм / Око / Историја
Теорија / Око
Филм / Око / Историја
Активизам / Филм / Око
Европа / Балкан / Книжевност
Графички Дизајн / Уметност / Око
Екологија / Око

ОкоБоли главаВицФото