Кафето на државниот службеник

20.11.2017 05:05

Државен службеник се враќа многу нервозен од работа и веднаш почнува кавга со жената:
– Какво беше тоа кафе што ми го направи сабајлево?
– Па, си велам да ти го направам малку појако, со 2 лажички кафе… – збунето одговара жената.
– Цел ден на работа око не можев да склопам!

Слични содржини

ОкоБоли главаВицФото