Скопје 2014

21.11.2017 18:05

Водич им објаснува на туристи во Скопје:
-Ова е фонтана од 17-ти век, а зад неа се гради храм кој ќе биде од 8-ми век.

Слични содржини

ОкоБоли главаВицФото