Соби

23.11.17 15:10

„Соби“ е краток анимиран филм на Ендрју Д. Цимбелман, направен според стихови на поетот Били Колинс.

По три денови постојан, неутешен дожд
Шетам по собите во куќата
прашувајќи се во која е најдобро да се умре

 

Rooms from Studio ADZ on Vimeo.

Слични содржини

Око
Око
Око
Око
Око

ОкоБоли главаВицФото