Ноќниот живот во Токио

07.12.17 13:53

Фотографот Јошито Хасака е фасциниран од изгледот на Токио навечер и направи серија фасцинантни фотографии од овој град.

Иако на моменти делува дека фотографиите посегнуваат по клишето за Токио - неонски светла, убави луѓе, експлозија од живот и неограничено рекламирање - сепак, Хасака успева да создаде фотографии со посебен шарм и магија.

Извор: https://www.instagram.com/_f7/

Слични содржини

ОкоБоли главаВицФото