Крик 2.0

15.12.17 14:40

На 14 декември (четврток) во Музејот на современа уметност беше отворено второто издание на Меѓународниот фестивал за критича култура КРИК. Фестивалот ќе трае до 17 декември, а целосната програма можете да ја погледнете овде.

Во продолжение, ја пренесуваме атмосферата од свеченото отворање и првиот фестивалски ден, преку фотографиите на Ванчо Џамбаски.

ОкоБоли главаВицФото