Новогодишни насловни страници од списанија за мажи (1940-1990)

30.12.2017 19:54
Новогодишни насловни страници од списанија за мажи (1940-1990)

Среде божиќното и новогодишното лудило, празна еуфорија и потрошувачки кич, понекогаш е интересно навраќањето кон празничните денови пред децении.

Така, интернет страницата Флешбек направи компилација од ретро насловни страници од списанија за мажи во периодот 1940-1990, кои додаваат новогодишен „зачин“ на еротските насловни страници. Се разбира, резултатите се урнебесни.

Извор: flashbak.com

Слични содржини

Графички Дизајн / Историја
Графички Дизајн / Историја
Графички Дизајн / Историја

ОкоБоли главаВицФото