Тивка вода

08.01.18 07:22

„Тивка вода“ е интересен краток филм на бугарскиот режисер Вању Крстев, снимен во напуштена стара градска бања во Софија, во квартот Овча Купел.

Асистент-сценарист е Димитар Димитров, женската улога во филмот ја игра Елена Милева-Крстева, а искористено е и едно хаику на Владислав Христов.

ТИХА ВОДА from lokusbokus on Vimeo.

Слични содржини

Технологија / Око
Око
Око

ОкоБоли главаВицФото