Ксенија Копалова

10.01.18 04:18

Руската илустраторка Ксенија Копалова ги комбинира елементите од секојдневниот живот со надреалниот имагинариум на еден од најславните класици за деца - „Алиса во земјата на чудата“.

Подолу можете да погледнете дел од визуелната интерпретација на Копалова на оваа приказна.

Извор: kseniakopalova.com

Слични содржини

ОкоБоли главаВицФото