Трка на Водно (1978)

16.01.18 02:51

Ретка снимка од брдско-брзинските трки на Водно, одржани 1978 година, со прилично забавен коментар.

„Он полетува со својата Застава према циљ, да заземе едно од првите места.“

Слични содржини

Спорт / Око
Филм / Око / Историја
Технологија / Око / Историја
Свет / Око / Историја
Филм / Око / Историја
Култура / Око / Историја
Уметност / Око / Историја
Музика / Око / Историја

ОкоБоли главаВицФото