Национално помирување

29.01.2018 12:45
Национално помирување

 

Национално помирување

Орден за заслуга

Тајна вечера со Мицковски

Христијан Мицковски

Сега е комплетна

Извршниот

Зима, настинки

Конгресна поезија

Сите се криви

Фраерчина

Она кога немаш мачка, а сакаш слика како Вито Корлеоне

„За мене кој ќе дојде“

Кога ќе ти текне дека Џоле уште само си седи незаслужено

Некој го протрил шишето

После аутостоп

Шоферски муабет


Мостовите на Вардар

Споменикот на Ќосето може да се пренамени како „Wrecking-ball“

Со години го јаделе чоколадото со се алуминиумска фолија

 

Слични содржини

Графички Дизајн / Книжевност / Уметност
Општество / Активизам / Графички Дизајн
Активизам / Графички Дизајн / Уметност
Графички Дизајн / Уметност

ОкоБоли главаВицФото