Како би изгледале омотите на легендарните музички албуми кога би ги правел уметникот Игор Липчански

10.04.2018 10:46
Како би изгледале омотите на легендарните музички албуми кога би ги правел уметникот Игор Липчански

Рускиот уметник Игор Липчански (Igor Lipchanskiy), кој се занимава со дигитална уметност, хумористично замислува што би имало на омотите на култните музички албуми. Тој ги „редизајнира“ и на секој од неговите омилени албуми, тој наоѓа место за себе.

На својот инстаграм профил тој пишува: „Сакам да слушам музика и секогаш кога го гледам омотот на албумот, таму наоѓам место за себе".

Погледнете како изгледаат омотите на Џон Ленон, Џим Морисон, U2, Сајмон и Гарфангел или Френк Синатра и на други во верзијата на Игор Липчански.

Извор: Bored panda

 

Слични содржини

Графички Дизајн / Психологија / Живот
Графички Дизајн / Уметност
Графички Дизајн / Свет
Графички Дизајн / Значења
Графички Дизајн / Историја

ОкоБоли главаВицФото