Dolly Bad - Soudi Soudi

11.04.2018 21:18
Dolly Bad - Soudi Soudi

Ви го претставуваме првото музичко парче од претстојниот албум "Mohohorje" на словенечкиот музички состав Dolly Bad, составен од Сома Арсен (Томислав Вречар / Tomislav Vrečar) вокал и гитара и Андреј Бизјак (Andrej Bizjak) на бас и гитара. Томислав Вречар, музичар, поет и мултимедијален уметник, е познат на скопската публика и по неговиот настап на минатогодишното издание на фестивалот „Друга приказна“ (9 септември 2017 година).

Слушнете го првиот сингл и погледнете го видеото
реализирано со снимки од документарниот филм „Чекан“ на Александар Илиќ од 1977 година
("Malj" aka "The Mallet " by Aleksandar Ilić, Dunav Film, 1977).

Извор: http://dollybad.com

 

Слични содржини

Балкан / Музика / Око
Музика / Око
Музика / Око
Филм / Музика / Око
Музика / Око / Историја
Музика / Око

ОкоБоли главаВицФото