Како одговор на зголемениот број тепачки, Лондонскиот градоначалник ги забранува рацете

20.04.2018 13:47
Како одговор на зголемениот број тепачки, Лондонскиот градоначалник ги забранува рацете

ЛОНДОН - Како одговор на неодамнешниот вирус на тепачки, градоначалникот на Лондон, Садик Кан, во понеделникот објави широка забрана на рацете во градот, која стапува во сила веднаш.

„Нема изговори: нема причина да имаме раце во едно модерно, граѓанско општество. Секој што има ќе биде фатен и ќе ја почувствува целосната сила на законот“, рече Кан објавувајќи ја новата мерка на прес-конференцијата, на која откри дека неговите раце биле хируршки отстранети како знак на добра волја за старт на новите регулативи.
Заедно со новите мерки за контрола на рацете, Кан објави нова единица фокусирана на прочистување на градот од раце, како и проширено присуство на полицијата фокусирано на запирање и пребарување на граѓаните за кои сметаат дека можеби не ги отстраниле рацете од нивната личност.
За време на објавувањето, се проширија гласини дека градоначалникот планирал да ги забрани и нозете откако двајца мажи без раце се впуштиле во кавга и почнале да се удираат еден со друг.

Извор: babylonbee.com

Слични содржини

ОкоБоли главаВицФото