Скопски маратон 2018

07.05.2018 18:07
Скопски маратон

На овогодинешното 14-то по ред издание на Виз Ер Скопскиот маратон што се одржа во неделата (6 мај) беа пријавени рекорден број учесници, над 10.000 од 58 земји, а главен промотор беше светската рекордерка Пола Ретклиф.

Трката која се состоеше од маратон, полу-маратон, штафета и трка 5000 метри, ја проследија огромен број граѓани, а како и секоја година, случувањата ги регистрираа и голем број новинари и фотографи.

Ви претставуваме избор од фотографиите снимени од Небојша Гелевски.

 

Фотографии: Небојша Гелевски

Слични содржини

Фотографија / Око
Фотографија / Свет / Живот / Око
Фотографија / Свет / Живот / Око
Фотографија / Живот / Око
Спорт / Око
Фотографија / Живот / Култура / Уметност / Око
Фотографија / Книжевност / Настан / Фото / Око

ОкоБоли главаВицФото