Краток филм: „Вештерките денес“

09.05.18 10:39

„Вештерките денес“ е седумминутен филм на младиот Борјан Стојков (19 г.), инспириран од пет песни од стихозбирката „Вештерките денес“ на Калиа Димитрова.

Слични содржини

ОкоБоли главаВицФото