Дистописки свет

11.05.18 13:38

Ги претставуваме уметничките дела на американскиот уметник Џош Кис од Портланд. Сликите претставуваат свет кој е на раб на уништување. Претставени се поларните мечки и ајкулите, видови кои наскоро ќе го загубат својот дом заради топење на мразот. Животните во неговите слики сугерираат дека тие се единствените живи суштества кои ќе преживеат во дистопискиот пост-човечки свет претставен во неговите дела.

Извор: https://www.booooooom.com

Слични содржини

ОкоБоли главаВицФото