Стендап гимнастичар?

17.05.2018 22:37
професионален гимнастичар?

Пред нешто повеќе од 5 години на големата сцена на Британската аудиција за таленти (Britain's Got Talent) се појави тогаш 14-годишниот тинејџ-комичар Џек Керол (Jack Carroll) од Брадфорд. И покрај стравувањето дека ќе биде фрлен на лавовите, Џек ја воодушеви публиката уште од моментот кога зачекори на сцената.

Да се потсетиме зошто Давид Вилијамс го прогласи за „гениј на комедијата“ за неговиот смел и уникатен хумор на своја сметка.

 

Слични содржини

Живот / Око
Живот / Око
Живот / Око
Општество / Психологија / Живот
Свет / Живот / Око

ОкоБоли главаВицФото