Ентони Бордејн и Иги Поп - Патници

13.06.2018 13:04
Патници

Погледнете го последниот сегмент од втората епизода од петтата сезона на „Непознати делови“ (Parts Unknown), авторскиот проект на неодамна починатиот легендарен готвач и ТВ лик Ентони Бордејн (Anthony Bourdain, 1956-2018) и неговото интервју со Иги Поп снимено во Мајами. 

 

Целата епизода можете да ја погледнете подолу.

 

Слични содржини

Живот / Око
Живот / Око
Свет / Живот / Око
Фотографија / Живот / Око

ОкоБоли главаВицФото