Првата улога на младиот актер

13.06.2018 17:48
!Виц икона

Млад актер ја добил првата улога и му се јавува на својот татко:

– Тато, добив улога, ќе играм сопруг, 25 години во брак! Исто како ти со мама.

Таткото:

– Не е лошо како за почеток. Следниот пат можеби ќе ти дадат и улога со реплики!

 

Слични содржини

ОкоБоли главаВицФото