Духовита денс двојка

31.07.2018 12:37
Духовита денс двојка

Погледнете ја ова интересна кореографија на брачниот пар танчери и кореографи Кеоне и Мариел Мадрид од САД. Тие танцуваат на песната Is This Love од Боб Марли во рамки на The Urban Dance Camp, еден од водечките центри во светот за интензивно танцово образование.

Интернационалната годишна работилница ги поставува највисоките стандарди и собира уникатни таленти од различни места во светот. 

Извор: URBAN DANCE CAMP

Слични содржини

Култура / Око / Историја
Свет / Спорт / Култура / Око
Уметност / Око
Активизам / Култура / Око

ОкоБоли главаВицФото