Сите мочаат во базен

13.08.2018 10:39
!Виц икона

Разговараат Мујо и Хасо и Хасо вели:

-Денес бев на базен и за пола саат ме избркаа од базенот!

-А зошто? - прашува Мујо.

-Мочав во базенот.

-Па што има врска, сите мочаат во базенот.

-Абе и јас им го реков истото ама тие ми рекоа:

- Сите мочаат во базен, ама никој од скокалница!

 

Слични содржини

ОкоБоли главаВицФото