Предвидување

25.08.2018 10:03
Предвидување

Погледнете го краткото видео од документарниот филм „Информатичко општество“ снимен во 1979 година во Сидар Рапидс, Ајова. Compushop само што започнал со продажба на „Apple II“и овој човек имал силно чувство за она што доаѓа.


Извор: David Hoffman

Слични содржини

Технологија / Историја
Свет / Технологија / Историја
Наука / Технологија / Историја
Филм / Око / Историја
Технологија / Око
Свет / Око / Историја
Филм / Око / Историја

ОкоБоли главаВицФото