Толеранција

27.08.2018 23:44
Толеранција

Погледнете го првиот 3D анимиран филм продуциран во Босна и Херцеговина, насловен „Толеранција“ (Tolerantia, 2008). Овој филм, авторски проект на Иван Рамадан беше номиниран за најдобар европски краток филм од Европската филмска академија (European Film Academy) во 2008 година. Добитник е на уште 8 награди, меѓу кои и „Срцето на Сараево“ за најдобар краток филм на Сараевскиот филмски фестивал (Sarajevo Film Festival 2008).

Режија, анимација, звук - Иван Рамадан
Музика - традиционална (Mostar Sevdah Reunion)

via SmurfingGhoul

Слични содржини

Балкан / Уметност / Филм / Око
Филм / Око
Филм / Око

ОкоБоли главаВицФото