Викторијански времеплов

29.08.2018 00:14
Викторијански времеплов

Погледнете го овој извадок од филмот снимен со камера монтирана на предната страна на трамвајот во Рочдејл, Обединетото Кралство во 1900 година. Исклучително ретка можност да се фрли поглед на еден ден во животот пред 118 години!
Филмот кој е обработен со додавање на амбиентален звук е дел од колекцијата Мичел и Кенjон.
 

Извор: Mitchell and Kenyon collection

 

Слични содржини

Филм / Око / Историја
Филм / Око / Историја
Активизам / Филм / Око

ОкоБоли главаВицФото