Септември

31.08.2018 01:11
Септември

Погледнете го ова интересно видео за популарната песна на „Чинч“ попозната како „Ајде во училиште деца“ (Ajd u školu deco),направен со помош на PHP скрипта.

Чинч (Činč) е српски бенд што Ѓорѓе Илиќ и Лука Станисављевиќ го формирале во 2001 година. Пред тоа, ова дуо свирело неколку години под името Čudan Šimijev Bend. 

Албум: Činč ::: Kalendář, 2006/2011

www.cincplug.com/kalendar/

Вокали и инструменти: Лука Чинч Станисављевиќ, Ирена Ваниќ, Срѓан Стојановиќ, Ѓорѓе Илиќ
Продукција: Владимир Живковиќ
Текстови, музика и PHP: Лука Станисављевиќ
ASCII уметност базирана на постерите за „Календар“ на „Чинч“ од Ана Станисављевиќ


Извор: cincplug 

Слични содржини

Балкан / Музика / Око
Музика / Око
Филм / Музика / Око
Музика / Око / Историја
Музика / Око
Книжевност / Музика / Око
Музика / Око

ОкоБоли главаВицФото