Илустрациите на Ксенија Копалова

24.09.18 14:15

Ксенија Копалова е илустратор од Москва. Во серијата илустрации со наслов „Алиса во земјата на чудата“, Копалова комбинира елементи од секојдневниот живот со надреални слики од детските класици.

Извор: https://www.booooooom.com

Слични содржини

ОкоБоли главаВицФото