Стриповите на Грант Гроневолд

29.09.18 00:59

Уметникот Грант Гроневолд од Мелбурн го истражува животот со хронични болести преку серија лични стрипови.

Грант, кој има цистична фиброза, особено го истакнува аспектот на корпорациите кои ја користат добротворната работа за сопствен маркетинг, често претворајќи ги младите пациенти во несвесни маскоти.

Погледнете го неговиот стрип „No Visitors“.

Извор: https://www.booooooom.com

Слични содржини

ОкоБоли главаВицФото