Тетоважи што не се забораваат

03.10.18 23:46

Уметницата Зихи од Јужна Кореја одлучила да се изразува само преку тетоважи. Тие се деликатни, со цветни мотиви, но истовремено моќни, особено кога се наоѓаат на невообичаени места како на увото. Изгледаат како да имаат текстура, едноставни се и имагинативни.

Овие разнобојни тетоважи изгледаат дека се лесно направени, но за нивна изработка потребно е големо мајсторство. Сите нејзини тетоважи се уникатни.

Извор: mymodernmet.com

 

Слични содржини

Култура / Уметност / Око

ОкоБоли главаВицФото